Česky


Levý sloupec:

Hlídání nově vložených inzerátů
Spravovat vytvořené
TOP inzeráty
Žádný inzerát nebyl zatím topován. Chcete-li být první, zvolte top_box tarif v sekci platba za zobrazení.

Často kladené dotazy

Jak vložím inzerát?

Inzerce na serveru http://www.bastam.cz je zcela zdarma. Před každým vložením inzerátu si prosím přečtěte podmínky serveru, abyste zjistili, zda jim Váš inzerát neodporuje a nebyl by pak kvůli jejich porušení během pár minut po vložení administrátorem vymazán. Nový inzerát můžete vložit z jakékoliv stránky inzertního serveru po kliknutí na odkaz Přidat inzerát ZDARMA, který najdete vpravo nahoře. Dále zvolíte sekci, do které Váš inzerát spadá, tzn. pokud např. inzerujete počítač nedávejte ho do sekce Nábytek. Nikdo by ho tam nehledal, a pokud na tento špatně zařazený inzerát narazí administrátor, okamžitě jej ze serveru smaže.

 

Nejdříve zvolíte kategorii a podkategorii dle charakteru inzerátu a kliknete na odkaz Pokračovat. Následně zvolíte typ, a to buď nabídku (něco prodáváte nebo nabízíte zaměstnání) nebo poptávku (něco sháníte - jakoukoliv věc, službu nebo zaměstnání). Dále zvolte o jaký stav nabízeného zboží se jedná, pak již vyplňujete konkrétní údaje týkající Vašeho inzerátu - nadpis a popis inzerátu, cenu a PSČ. Ke každému inzerátu můžete zdarma vložit 5 fotografií, které zvýší poptávku po Vašem inzerátu. Fotografie musí být ve formátu.jpg. Samozřejmě platí - čím větší fotka tím déle Vám bude trvat její vkládání. Poslední oblast vkládání inzerátu se týká Vašich osobních údajů: Jméno, Telefon, Email některé údaje zde jsou již předvyplněné z registračních údajů uživatele. Následuje nutný souhlas s podmínkami tohoto portálu: Pravidla inzertního portálu. A pokud chcete, můžete souhlasit o zasílání informačních emailech Bastamu či Stavebnin Černý s.r.o.

 

Kliknutím na tlačítko Pokračovat se Váš inzerát okamžité objeví v sekci a kategorii, kam jste ho vložili. Doporučujeme inzerát zkontrolovat, a pokud ho chcete opravit, klikněte na odkaz Uživatelská sekce pod jménem uživatele, kde si najdeme ten právě vložený inzerát a pod textem inzerátu klikneme na odkaz Editovat, kde můžete inzerát změnit. Stejným způsobem lze inzerát vymazat (výběr Odstranit). Váš inzerát bude na serveru zobrazen maximálně 3 měsíce, po uplynutí této doby se automaticky vymaže.

 

Jak z edituji inzerát?

Každý Vámi vložený inzerát lze upravit. Klikněte na odkaz Uživatelská sekce vpravo nahoře pod jménem Uživatele. Po roz-klíčení se Vám zobrazí veškeré Vámi vložené inzeráty, vyberete ten, který chcete editovat a pod textem inzerátu kliknete na odkaz Editovat, který se objeví po najetí myší na inzerát v jeho dolní části. Klikněte na odkaz a můžete inzerát změnit. Po úpravě opět kliknete na odkaz Pokračovat.

 

Jak smažu své inzeráty?

Každý inzerát lze smazat stejným způsobem jako jej editovat, pouze vyberte záložku Odstranit a následně bude inzerát ihned smazán.

 

Zapomněl jsem heslo, co mám dělat?

V případě, že zapomenete heslo k přihlášení uživatele klikněte na Zapomenuté heslo v přihlašovací tabulce, kde Vás systém požádá o vyplnění uživatelského emailu a následně Vám bude zasláno dočasné heslo, které po zadání je dobré ihned změnit v Uživatelské sekci.

 

Jak najdu své inzeráty?

Nejrychlejší způsob, jak najít svůj inzerát je kliknout na odkaz Moje inzeráty vlevo nahoře v Uživatelské sekci.

 

Jak mám hledat v inzerátech?

Pro rychlé vyhledávání v inzerátech slouží políčka v červeném vyhledávacím pruhu, který se nalézá na každé další stránce Bastam.cz. Do prvního políčka vyplňte věc, kterou hledáte (např. Pračka, Lednice atd. – pozor! Vyhledávání neumí skloňovat). Dále zvolte Typ, Kategorii, ve které chcete hledat (v našem případě Elektro). Vaše hledaní můžete konkretizovat výběrem regionu, ze kterého Vás inzeráty nejvíce zajímají, tzn., zadejte své poštovní směrovací číslo (buď konkrétní číslo, nebo napište název obce, či správné PSČ) a v dalším políčku zvolte vzdálenost od svého místa, ze kterého Vás ještě inzeráty zajímají.

 

Například jsem z Teplic a jsem ochoten si dojet např. pro Ledničku 50 km, do políčka PSČ vyplním 41501 a do Okolí 50. Tímto zadáním se zobrazí všechny inzeráty v okruhu 50 km od místa určení.

 

Hledanou věc si můžete ještě konkretizovat zadáním ceny. Pozor! Pokud se nacházíte v určité sekci, např. auto.bastam.cz, bude se Vámi vyhledávaný výraz vyhledávat pouze v této sekci a ne ve všech ostatních. Proto doporučujeme hledat z hlavní stránky.

 

Jak mohu ohodnotit uživatele?

Na inzertním serveru Bastam.cz se můžete podílet na databázi hodnocení prodávajících. Podělíte se tak o zkušenosti, které mohou např. varovat před podvodníky, kteří posílají poškozené zboží nebo si za něj nechají zaplatit a neodešlou ho. Uživatele lze hodnotit přímo u jeho inzerátu, a to pomocí hvězdiček.

 

Co se nesmím inzerovat?

Inzerovat se nesmí firma (www stránky). Dále je zakázáno inzerovat multilevel systémy, zvláště bezpracné výdělky a podobné (viz. www.bastam.cz/podminky-pouziti Všechny vkládané inzeráty nesmí odporovat zákonům České republiky.

 

Jaký mám maximální počet inzerátů a dobu uložení?

Maximální počet inzerátů přidaných jedním uživatelem je 50. Toto omezení neplatí pro TOPované inzeráty. Maximální doba uložení inzerátu je 3 měsíce. Po uplynutí této lhůty je inzerát ze systému vymazán.